Kryminalni z Kolna kontra handlarze narkotyków

źródło: KWP Białystok

24.06.br. wczesnym popołudniem w Ostródzie, w pobliżu jednej z miejscowych stacji paliw funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z kryminalnymi z Kolna przy wsparciu antyterrorystów z województwa warmińsko – mazurskiego zatrzymali w dwóch samochodach 3 mężczyzn w wieku 19, 33 i 34 lat oraz ich 24-letnią towarzyszkę. Zaskoczeni zatrzymani wpadli podczas realizacji dostawy i przekazania znacznych ilości narkotyków. W wyniku przeszukania pojazdów funkcjonariusze odnaleźli blisko 2,8 kg marihuany. Z narkotyku można było uzyskać przeszło 5,5 tysiąca działek dealerskich o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 80 tys. zł.

Przypomnijmy, że akcja policjantów to efekt żmudnej pracy i wnikliwych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy od kilku miesięcy zajmowali się grupą przestępczą rozprowadzającą narkotyki na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Również tego samego dnia (24.06) policjanci zlikwidowali plantację marihuany, którą zatrzymany wcześniej 33-latek miał w swoim mieszkaniu w Piszu. Ujawniono 22 krzewy konopi uprawiane w doniczkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet kar grożących zatrzymanym gotówkę w kwocie 65 tys. zł. Zabezpieczono obydwa samochody, których używali sprawcy do popełnienia przestępstwa.

źródło: KWP Białystok

źródło: KWP Białystok

Czwórka zatrzymanych została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie usłyszeli zarzuty nabywania i dystrybucji znacznych ilości substancji odurzających oraz uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu. Dodatkowo 33-latek usłyszał zarzut uprawy konopi. Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W stosunku do najmłodszego z mężczyzn oraz 24-letniej kobiety zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Dwaj starsi mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Łomży zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy z Kolna nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło: KWP Białystok

Facebook