Kto jest najlepszy w łódzkiej drogówce?

źródło: Policja Łódzka

9 czerwca 2016r odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Do zawodów przystąpiło 24 policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy w pierwszym etapie musieli zmierzyć się z teorią. W godzinach porannych w sali bloku szkoleniowego Oddziału Prewencji w Łodzi przy ul.Pienistej 71 rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych.

źródło: Policja Łódzka

źródło: Policja Łódzka

Następnie konkursowicze pojechali do Konstantynowa Łódzkiego na skrzyżowanie ulic Łaskiej i Łódzkiej, gdzie odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Konkurencja została rozegrana na rzeczywistym, czynnym skrzyżowaniu i wymagała odpowiedzialności oraz dużego skupienia. W tej sytuacji błąd kierującego ruchem oznaczałby sporą utratę punktów, a także realne ryzyko zdarzenia drogowego. Ostatni etap eliminacji odbył się po południu na terenie Oddziału Prewencji, podczas którego uczestnicy konkursu wzięli udział w konkurencjach jazdy sprawnościowej: motocyklem oraz samochodem osobowym. Po wielu zmaganiach  sędziowie podsumowali punkty i wyłonili finalistów.

źródło: Policja Łódzka

źródło: Policja Łódzka

Oto trzech najlepszych:

1. sierż.sztab. Piotr Koza     KPP Pabianice

2. mł.asp. Norbert Wójcik    KPP Łódź-Wschód

3. sierż.sztab. Marcin Kleczko   KMP Skierniewice

Nagrody dla zwycięzców wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Dariusz Walichnowski. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało łódzki garnizon na ogólnokrajowym finale konkursu.

źródło: Policja Łódzka

Facebook