Odlotowy Rajd Motocyklowy z pomocą dla syna policjanta

źródło: KWP w Katowicach

Policjanci z Piekar Śląskich, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej wraz z zaprzyjaźnionymi motocyklistami ruszyli w trasę Odlotowego Rajdu Motocyklowego.

Po spotkaniu z Panią Prezydent Piekar Śląskich spod Kopca Wyzwolenia ruszyło spore grono uczestników, które po kilku przygodach na trasie, urosło do blisko 130 uczestników, 80 motocykli i kilku samochodów. Na miejsce spotkania wybrali polskie Roztocze, zaś bazą rajdu był ośrodek w Suścu, niedaleko Zamościa. Sobota była dla nich szczególnym dniem, gdyż po raz pierwszy w historii, uczestników rajdu odwiedził młody przyjaciel, któremu postanowili pomóc w chorobie.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

W tym roku wsparcie Odlotowego Rajdu Motocyklowego zostało skierowane do Szymona Pierza – syna policjanta KPP Tarnowskie Góry, który od kilku lat wykazuje się wielką niezłomnością charakteru w walce z chorobą. Szymon wraz z bratem Filipem i rodzicami przybyli do ośrodka koło południa i spędzili tam dwa dni. Podczas wieczornego spotkania, główny bohater otrzymał skarbonkę wypełnioną datkami, upominki i pamiątki. Były wśród nich między innymi płyty z autografami Dawida Podsiadło i zespołu Oberschlesien. Nie zabrakło prezentów dla jego brata bliźniaka.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

Pierwszy dzień upłynął na chwilowym odpoczynku po blisko 400 km trasie, a następnie na wspólnej zabawie przy grillu i ognisku. Uczestnicy zjeżdżali na Rajd jeszcze po północy. Drugi dzień rajdu zgodnie z tradycją został poświęcony na zwiedzanie okolicy na dwóch kołach. Motocyklowa brać zaczęła się rozjeżdżać nad ranem, najwytrwalsi zrobili ponad 300km.

Szósty, Odlotowy Rajd Motocyklowy zorganizowany został przez policjantów KMP Piekary Śląskie: kom. Roberta Klimka, st. asp. Piotra Świtałę oraz funkcjonariusza służby więziennej por. Mariusza Świętka.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook