Policjant ruchu drogowego – eliminacje wojewódzkie

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Sierż.szt. Bartosz Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu najlepszym policjantem XXVIII eliminacji wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

W dniach 9-10 czerwca 2016r. w Grudziądzu odbyły się XXIX eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Uczestniczyli w nim policjanci z wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Podczas konkursu rozegrane zostały następujące konkurencje: jazda sprawnościowa samochodem osobowym i jazda sprawnościowa motocyklem służbowym. Następnie odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Funkcjonariusze wzięli udział w teście ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, wybranych zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych. Na końcu sprawdzono praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych.

Wyniki eliminacji: I miejsce sierż.szt. Bartosz Wiśniewski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, II miejsce asp. Rafał Kowalski z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, III miejsce sierż. szt. Łukasz Kurpiewski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook