Wirtualna oszustka już usłyszała zarzuty

źródło: KWP w Poznaniu

Średzcy policjanci z zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali internetową oszustkę. 

W marcu br. śledczy ze Środy Wielkopolskiej zaczęli łączyć w jedną sprawę szereg przestępstw do jakich dochodziło na jednym z portali aukcyjnych. Przestępstwa dotyczyły sfingowanych aukcji, na których oszust wystawiał fikcyjne przedmioty. Najczęściej były to telefony komórkowe i wózki dziecięce. Kupujący wpłacali pieniądze na wskazane konta bankowe, lecz nigdy nie otrzymywali zamówionego towaru. Pokrzywdzeni zgłaszali się na policję z różnych stron Polski.

Wyjaśnieniem tego procederu zajął się zespół do spraw zwalczania przestępczości gospodarczej średzkiej komendy. Według śledczych sprawca działał na terenie powiatu średzkiego. Cyberprzestępca wiedział, że w sieci zostają ślady, w związku z czym starał się zwieść organy ścigania. W tym celu używał różnych komputerów i kart telefonicznych, zakładał konta bankowe na tzw. osoby – słupy, a także wykorzystywał fikcyjne tożsamości.

2.06.br. policjanci zatrzymali młodą sprawczynię procederu. Oszustką okazała się 18-latka (mieszkanka Środy Wlkp.), która wyłudziła od pokrzywdzonych kilka tysięcy złotych. Kobieta usłyszała zarzuty. Za przestępstwa o tym charakterze grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. O wysokości kary zadecyduje sąd. Według informacji podanych przez funkcjonariuszy PG, sprawa jest rozwojowa, tym samym pokrzywdzonych może być dużo więcej.

źródło: KWP w Poznaniu

Facebook