Ćwiczenia na ostro

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

W dniach 4-6 lipca br. na terenie krytej strzelnicy policyjnej KWP w Bydgoszczy instruktorzy Wydziału Kadr i Szkolenia zorganizowali i przeprowadzili drugą edycję szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego w zakresie posługiwania się bronią palną podczas pełnienia służby w ubraniu cywilnym.

Celem warsztatów było właściwe przygotowanie policjantów do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze kształcili i doskonalili umiejętności strzeleckie poprzez wypracowanie odpowiednich nawyków i reakcji ruchowych, umożliwiających oddanie precyzyjnego strzału podczas pełnienia służby w ubraniu cywilnym w warunkach zwiększonego stresu, ograniczonej widoczności, przemieszczania się w tłumie, czy w sytuacji zaburzenia równowagi strzelca. Ćwiczono również postępowanie z osobami rannymi według standardów medycyny taktycznej. Do dnia 21 lipca br. w woj. kujawsko-pomorskim zaplanowano szkolenia dla wszystkich policjantów oddelegowanych do służby przy zabezpieczeniu ŚDM.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook