Święto Policji w Szczecinie, czyli „Czas nas uczy pogody”

źródło: KMP w Szczecinie

8 lipca br. szczecińscy policjanci oficjalnie obchodzili Święto Policji, które w kalendarzu przypada na 24 lipca. Obchody były doskonałą okazją do awansów, nominacji i odznaczeń dla funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz osób, które współdziałają na rzecz bezpieczeństwa. Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele władz województwa, miasta i instytucji współdziałających z zachodniopomorskimi funkcjonariuszami.

źródło: KMP w Szczecinie

źródło: KMP w Szczecinie

Uroczystość rozpoczął Komendant Miejski Policji w Szczecinie  insp. Wiesław Tyl. Przywitał wszystkich zebranych gości wśród, następnie odbył się główny punkt obchodów Święta Policji czyli wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, a także wręczenie odznaczeń.
Akty  wręczali podinsp. Jacek Ciegieła –  Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie oraz insp. Wiesław Tyl – Komendant Miejski Policji w Szczecinie.

źródło: KMP w Szczecinie

źródło: KMP w Szczecinie

Na wyższe stopnie oficerskie Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mianował 10 policjantów, na stopnie aspiranckie 145 funkcjonariuszy, w korpusie sierżanta mianowania odebrało także 145 funkcjonariuszy. Za szczególny wkład pracy, sumienność zaangażowanie i wzorowe wykonywanie swoich codziennych obowiązków podinsp. Jacek Ciegieła wyróżnił pamiątkowym ryngrafem  pięciu pracowników Policji. Natomiast za olbrzymi wkład w bezpieczeństwo mieszkańców miasta,  Piotr Krzystek Prezydent Miasta Szczecin wyróżnił funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Galę uświetniły występy w wykonaniu Pani Sandry Sochy, która wykonała znane i lubiane utwory pod tytułem „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, utwór z filmu „Polskie drogi” oraz utwór „I see fire” z filmu Hobbit.

źródło: KMP w Szczecinie

Facebook