Nagrodzeni za bohaterską postawę

źródło: KWP w Katowicach

Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. Dariusz Brandys nagrodził dwóch policjantów z Komisariatu Policji I w Chorzowie sierż. szt. Wiesława Panka i sierż. Rafała Koteckiego.

Policjanci otrzymali nagrody pieniężne za zaangażowanie i bohaterską postawę.

Przypomnijmy, 29 czerwca około godziny 1.30 policjanci z Komisariatu I w Chorzowie zauważyli wydobywające się z poddasza budynku przy ulicy Mielęckiego dym i płomienie. Bez chwili wahania podjęli akcję ratowniczą. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków, ale zanim ci przybyli, ewakuację zagrożonych ludzi przeprowadzili policjanci. Nie zważając na duże zadymienie, ewakuowali łącznie 12 osób, w tym troje dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

W trakcie czynności ratowniczych policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań przebywa niepełnosprawny mężczyzna, który nie może poruszać się o własnych siłach. Policjanci błyskawicznie wyważyli drzwi tego mieszkania, a następnie wynieśli mężczyznę z płonących i zadymionych kondygnacji budynku. Po chwili na miejsce akcji przybyli strażacy, którzy ugasili pożar poddasza oraz przewietrzyli wszystkie piętra budynku. Dzięki szybkiej i profesjonalnej pomocy policjantów z „jedynki” żadna z osób nie doznała obrażeń ciała i nie wymagała pomocy medycznej.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook