Święto w słupskiej Szkole Policji

źródło: Policja

Przez dwa dni trwały uroczystości związane z obchodami święta Policji w słupskiej Szkole Policji. W pierwszym dniu obchodów uroczystą mszę świętą w intencji policjantów i pracowników Policji odprawił sufragan diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Natomiast kolejnego dnia, na głównym placu apelowym odbyły się uroczystości oficjalne, które uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna KWP z Wrocławia.

źródło: Policja

źródło: Policja

Uroczystości religijne odbyły się w słupskim kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe, proboszcz tej parafii ks. Lucjan Huszczonek jest kapelanem Szkoły Policji. Nabożeństwo zostało odprawione z pełnym ceremoniałem policyjnym, o który zadbała orkiestra z Wrocławia.

W wygłoszonej homilii bp Krzysztof Zadarko odwoływał się między innymi do etosu służby policjanta. Biskup podkreślił, że policjant w stosunku do osób łamiących prawo może użyć siły, ale zawsze towarzyszyć musi temu refleksja, aby przymus był adekwatny do przewinienia.

źródło: Policja

źródło: Policja

Uroczystości oficjalne odbyły się na głównym placu apelowym Szkoły. Komendant insp. Jacek Gil wręczył policjantom medale i odznaczenia. W uroczystościach uczestniczyli między innymi byli komendanci Szkoły Policji, wśród zaproszonych gości obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy oraz komendanci wielu jednostek służb mundurowych z Pomorza Środkowego.

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Facebook