Rok od ujawnienia zwłok męskich w lesie, tożsamość wciąż nieznana

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie ujawnionych zwłok męskich. Ciało zostało znalezione 15 lipca 2015r. w kompleksie leśnym na terenie gminy Olsztynek (m. Waszeta). W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie trwają badania dotyczące odtworzenia wyglądu przeżyciowego twarzy na podstawie rekonstrukcji czaszki oraz badania genetyczne. Dzięki temu możliwe będzie poznanie rasy, wieku, koloru oczu i innych cech wyglądu mężczyzny.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Z uwagi na brak możliwości identyfikacyjnych, policjanci zwracają się z prośbą do osób z całej Polski, które ponad rok temu straciły kontakt z osobą im bliską, bądź znajomym, który umiał wspinać się na drzewa, o kontakt z olsztyńską policją.

Mężczyzna miał przy sobie specjalistyczne buty raki – drzewowłazy do wspinaczki po drzewach oraz latarkę czołówkę z wyrytą literą Sprawdzane są wszystkie sygnały. Śledczy nie wykluczają, że mężczyzna mógł pochodzić z zupełnie innego województwa. Nie wykluczone, że przyjechał pociągiem do Olsztynka, skąd pieszo udał się w kompleks leśny.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Według przypuszczeń funkcjonariuszy mężczyzna mógł z zamiłowania lub ze względu na wykonywany zawód zajmować się wspinaczką na wysokościach (np. ornitolog, pracownik leśny, pracownik zakładu energetycznego pracujący na wysokości).

Telefon bezpośredni do policjantki prowadzącej czynności to 537 682 177 lub 89 522 34 68. Informacje w tej sprawie można przekazać policjantom dzwoniąc także pod numer 997.

źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Facebook