40 lat minęło … w służbie

źródło: KWP w Katowicach

Asp. sztab. Ryszard Sibiński z Żor obchodził niedawno 40-lecie swojej służby, a niespełna miesiąc temu 60-tą rocznicę urodzin.

Na co dzień służy w żorskiej komendzie w Wydziale Ruchu Drogowego. Podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków w niczym nie ustępuje młodszym funkcjonariuszom. Jego zaangażowanie w służbie przekłada się na bardzo dobre wyniki, jakie osiąga od wielu lat. Policjant nie tylko angażuje się w liczne inicjatywy profilaktyczne, ale i jest aktywny na drodze. Statystyki wskazują, na to że to właśnie asp. sztab. Ryszard Sibiński nałożył najwięcej mandatów na niepokornych kierowców, zatrzymał największą liczbę pijanych kierowców, a także obsłużył najwięcej zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusz chętnie dzieli się z młodszymi stażem policjantami swoją specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem. Przełożeni stawiają go w rzędzie wyróżniających się policjantów nie tylko za doskonałe wyniki, ale i cechy charakteru. Cechuje go duży stopień zdyscyplinowania, takt, życzliwość oraz niezwykła skromność.

W miniony czwartek, podczas tegorocznych, lokalnych obchodów Święta Policji, policjant otrzymał z tytułu długoletniej i wzorowej służby gratyfikacje od przełożonych. Powód do dumy był jeszcze jeden, mianowicie awans na wyższy stopień.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook