Nagrodzeni policjanci CBŚP

źródło: CBŚP

Policjanci, biorący udział w operacji rozbicia międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków otrzymali nagrody MWSiA. Funkcjonariusze CBŚP w czasie wspólnych działań z policją hiszpańską, przyczynili się do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na skalę międzynarodową. W efekcie zabezpieczono ponad tonę haszyszu, broń i majątek należący do podejrzanych.

Czym się wykazali nagrodzeni? Przede wszystkim wielką skutecznością i zaangażowaniem podczas prowadzonej operacji. To właśnie profesjonalizm i determinacja przyczyniły się do skutecznej realizacji i rozbicia grupy. Dzięki doskonałej współpracy z policją hiszpańską przeprowadzono w Hiszpanii, Francji i Danii m.in. zatrzymania 23 osób, w tym  12 Polaków wywodzących się z rozbitego na przełomie stulecia gangu pruszkowskiego. Policjanci trzech krajów brali udział w przeprowadzonej operacji, 22 z nich to funkcjonariusze CBŚP z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział  p.o. zastępcy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji  mł.insp. Adam Cieślak i insp. Paweł Półtorzycki oraz nagrodzeni policjanci. Listy gratulacyjne wręczył wiceminister Jarosław Zieliński. Podczas ceremonii wręczenia wiceministrowi towarzyszył Zastępca Komendanta Głównego Policji  insp. Jan Lach.

Jarosław Zieliński dziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w operację. Podkreślił, że jest to wielki sukces polskiej policji w walce z groźną przestępczością międzynarodową. Wiceminister życzył policjantom dalszych sukcesów w służbie, na miarę awansów.

źródło: CBŚP

Facebook