60 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

źródło: KSP

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację na temat mężczyzny, który może posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wobec czego we wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze pionu operacyjnego, którzy po krótkiej obserwacji podjęli interwencję. Przy 35-letnim mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli torbę z papierosami bez znaków polskiej akcyzy.

Przeszukanie pojazdu należącego do mężczyzny pozwoliło na zabezpieczenie kolejnych 840 paczek foliowych z zawartością 20 papierosów w każdej oraz 11 worków foliowych z zawartością krajanki tytoniowej o wadze 0,5 kg każdy. Jak się okazało podejrzany nielegalny towar ukrywał również w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu, na terenie Białołęki. Łącznie podczas tych działań operacyjni zabezpieczyli prawie 60 tys. sztuk papierosów oraz ponad 6 kg krajanki tytoniowej, pochodzących z kontrabandy.

źródło: KSP

źródło: KSP

 

Michał Sz. został zatrzymany pod zarzutem dokonania przestępstwa skarbowego i trafił do północnopraskiego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 1.200 złotych na poczet przyszłych kar. Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut przechowywania papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze. Zabezpieczony towar zostanie niebawem  przekazany do urzędu celnego. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi grzywna lub kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KSP

Facebook