Ustalono sprawcę śmiertelnego potrącenia

źródło: KWP w Katowicach

Śledczy z będzińskiej policji dotarli do kierowcy samochodu, który uczestniczył w śmiertelnym wypadku z udziałem pieszego. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w sobotnią noc, 06.08.br., na drodze krajowej nr 86 w rejonie Siewierza. O leżących w przydrożnym rowie zwłokach mężczyzny oficer dyżurny będzińskiej komendy został poinformowany około 5.30 przez jadącego trasą kierowcę.

Jak ustalono, ofiarą był 39-letni mieszkaniec Mierzęcic. Policjanci po zabezpieczeniu śladów i zapisów z kamery ustalonego monitoringu wytypowali markę pojazdu, kolor oraz nazwę spedycji umieszczonej na naczepie. W tej sprawie wystosowano komunikat medialny z apelem o pomoc w ustaleniu świadków tego zdarzenia. W wyniku nagłośnienia sprawy 09.08.br., kierowca ciężarówki telefonicznie skontaktował się z dyżurnym jednostki policji i poinformował, że najprawdopodobniej to on uczestniczył w zdarzeniu, jakie miało miejsce w sobotnią noc.

Podejrzanym o potrącenie okazał się być 57-letni mieszkaniec Podbeskidzia, który kierował typowaną przez śledczych ciężarówką. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook