Zawody sprawnościowe kursantów WSPol

źródło: WSPol w Szczytnie

Podciąganie na drążku, wyciskanie odważników, bieg na 100 m, przysiady – to niektóre z konkurencji zawodów sprawnościowych, które rozegrano w środę 10 sierpnia 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W rywalizacji o tytuł najsprawniejszego policjanta i policjantki szkolenia zawodowego podstawowego udział wzięło 40 kursantów. Zawodnicy wykazali się ogromnym hartem ducha i zaangażowaniem.

źródło: WSPol w Szczytnie

źródło: WSPol w Szczytnie

Wyniki, które osiągali słuchacze były imponujące. W kategorii mężczyzn najlepszymi okazali się w konkurencji podciągnięcia na drążku – post. Damian Gan (34 podciągnięcia); w konkurencji ugięcia ramion na poręczach – post. Kwiecień Szymon (37 ugięć), natomiast w biegu na 100 m – post. Patryk Gąsiorek. (11,55s.). Równie dobrze w zmaganiach radziły sobie kobiety. Najlepszą w biegu na 100 m okazała się post. Katarzyna Siennicka. Policjantka dystans ten pokonała w czasie 13.91s. W konkurencji „wyciskania dwóch odważników nad głowę” (każdy ważył po 6 kg) największą determinacją i siłą wykazała się post. Amanda Darmetko, która wykonała 66 powtórzeń.

W czwartek, 11 sierpnia 2016 r., podczas porannego apelu słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego odebrali Puchar Przechodni Komendanta – Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz medale z rąk Zastępcy Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Pani insp. dr Danuty Bukowieckiej oraz Kierownika Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol podinsp. dra Pawła Jastrzębskiego.

źródło: WSPol w Szczytnie

źródło: WSPol w Szczytnie

Były to pierwsze, lecz nie ostatnie tego typu zawody przeprowadzone w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Odtąd sportowa rywalizacja słuchaczy odbywać się będzie cyklicznie. Organizatorami i jednocześnie sędziami zawodów byli instruktorzy Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol: kom. Marcin Nowak, podkom. Marcin Bogdański oraz asp. Łukasz Mamiński.

źródło: WSPol w Szczytnie

Facebook