Najnowsze

Eliminacje do finału XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji

źródło: KWP w Kielcach

Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Mają one na celu wyłonienie najlepszego przewodnika oraz psa służbowego, a także podniesienie kwalifikacji zawodowych wszystkich uczestników.

źródło: KWP w Kielcach

źródło: KWP w Kielcach

I tak o godzinie 9 do pierwszej konkurencji, która polegała na tropieniu ludzkiego śladu zapachowego przystąpiło łącznie 6 czworonogów z przewodnikami z Komend Powiatowych Policji we Włoszczowie , Busku – Zdroju, Sandomierzu, Skarżysku – Kamiennej oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Następnie funkcjonariusze wraz ze swoimi partnerami przeszukiwali wskazany teren w celu odnalezienia ukrytej osoby. Ostatnim etapem był test wiedzy praktycznej – mundurowi musieli wykazać się wykwalifikowaną wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

źródło: KWP w Kielcach

źródło: KWP w Kielcach

W finale XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbędą się w dniach 06-09 września 2016 roku w Sułkowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Kiecach będą reprezentowali asp. Mariusz Kwiatkowski z KPP w Skarżysku – Kamiennej z psem „Jomen” oraz mł. asp. Hubert Wójcik z KMP w Kielcach wraz  z czworonożnym funkcjonariuszem „Indeks”.

źródło: KWP w Kielcach

Facebook