Ćwiczenia Mrozy 2016

źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Policjanci z wydziału prewencji mińskiej komendy zaplanowali i zorganizowali ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego. Do wspólnych ćwiczeń zaprosili żołnierzy z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach oraz ratowników z Grupy Medycznej OSP w Ładzyniu. W ćwiczeniu wzięli także udział policjanci z drogówki oraz pozostałych komórek organizacyjnych komendy. Ćwiczenia zorganizowano na terenie Zespołu Szkół w Mrozach, a dodatkowo uczestniczyli w nich uczniowie i Pani Dyrektor. Tematem ćwiczeń była sytuacja kryzysowa dotycząca wtargnięcia uzbrojonych terrorystów na teren szkoły. Po ćwiczeniach odbyło się specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej połączone z emisją profilaktycznego filmu, pokazującego jak należy się zachować w sytuacji nagłego wtargnięcia napastnika z bronią na teren placówki oświatowej.

źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Ćwiczeniu przyglądali się uważnie wykładowcy z Zakładu Zarządzania Kryzysowego Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz towarzysząca im grupa studentów. Kolejnego dnia wzięli oni wszyscy udział w seminarium, do którego zaproszono grono pedagogiczne z Zespołu Szkół w Mrozach.

Ćwiczenie wyglądało bardzo realistycznie, młodzież ewakuowano, odcięto wszystkie drogi dojazdowe i rozpoczęto rozmowy z terrorystami poprzez aktywny udział policyjnego negocjatora. W efekcie działań ratowniczych prowadzonych przez Straż Pożarną, działań medycznych  i działań pościgowo-blokadowych prowadzonych przez Policję i wojsko, zatrzymano podejrzanych, udzielono pomocy poszkodowanym i uwolniono zakładników.

źródło: KPP w Mińsku Mazowieckim

Facebook