Grozili ekspedientce śmiercią

źródło: KWP w Gdańsku

Trzy dni temu policjanci z Komisariatu przy ul. Platynowej w Gdańsku otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na Oruni doszło do kradzieży dużej ilości towaru.
Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu, którzy szybko ustalili, że od początku września jedna z ekspedientek była zastraszana przez troje klientów. Kobieta i dwóch mężczyzn grozili jej, że jeśli nie będzie im wydawać towaru jakiego żądają, to zdemolują sklep, a ją zabiją. Ekspedienta obawiając się spełnienia tych gróźb przekazywała żądany towar. Właściciel sklepu wartość strat oszacował wstępnie na kwotę ok. 10 tys. zł.

źródło: KWP w Gdańsku

źródło: KWP w Gdańsku

Kryminalni zatrzymali jednego ze sprawców w momencie, gdy przyszedł do sklepu. Dwoje pozostałych podejrzanych policjanci zatrzymali następnego dnia. Do policyjnego aresztu trafił 26 i 35-letni mężczyzna oraz 27-letnia kobieta, która karana była w przeszłości za kradzieże, za co odbywała karę w więzieniu. 16.09.br. cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące wymuszenia rozbójniczego. Prokurator zastosował wobec sprawców dozór.
Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

źródło: KWP w Gdańsku

Facebook