Fantomy w służbie policji

źródło: Policja Śląska

W siedzibie Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej miało miejsce uroczyste wręczenie dwóch fantomów.

W uroczystości oprócz darczyńcy i przewodniczącego Związków Zawodowych Policjantów Mariusza Fendera udział wziął dowódca SPPP w Bielsku – Białej mł.insp. Dariusz Fajferek oraz Zespół Medyczny Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej, który oprócz swojej pracy związanej z udzielaniem pomocy medycznej prowadzi również szkolenia dla policjantów.

Po oficjalnym podpisaniu dokumentów sierż.szt. Aleksandra Salacha oraz sierż. Bartosz Klimek z Zespołu Medycznego opowiedzieli o możliwościach jakie dają ćwiczenia na otrzymanych fantomach oraz zademonstrowali ich działanie.

źródło: Policja Śląska

źródło: Policja Śląska

Przekazany sprzęt to jeden fantom stanowiący odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnego dorosłego człowieka. Drugi natomiast to fantom niemowlęcia, na którym oprócz nauki masażu serca i sztucznego oddychania, można ćwiczyć techniki usuwania ciała obcego z dróg oddechowych maluchów.

Dla policjantów jest to znakomita okazja, aby systematycznie w ramach prowadzonych szkoleń zawodowych doskonalić technikę udzielania pierwszej pomocy na nowoczesnym sprzęcie. Regularne ćwiczenie procedury udzielania pierwszej pomocy na fantomach, bardzo realistycznie oddających fizjologię i anatomię człowieka, z pewnością pozwoli na utrzymanie wysokiej skuteczności działań podejmowanych przez policjantów w rzeczywistych sytuacjach.

źródło: Policja Śląska

Facebook