Najnowsze

Fanty na wesele kolegi

źródło: Policja Lubelska

W niedzielę tuż przed północą w miejscowości Sobolew (gm. Firlej) doszło do włamania. Nieznani sprawcy po wyłamaniu drzwi do sklepu spożywczego skradli z jego wnętrza alkohol, papierosy, słodycze i artykuły chemiczne o wartości 5 tysięcy złotych.

Kilkanaście minut później w odległości kilku kilometrów od miejsca przestępstwa policjanci z Kamionki w trakcie patrolu zauważyli bardzo obciążone auto i zatrzymali je do kontroli. Podróżowało nim czterech mieszkańców Lublina w wieku od 21 do 37-lat. Auto po brzegi wyładowane było sklepowymi artykułami. Mężczyźni twierdzili, że towar zakupili w hurtowni na wesele kolegi.

Jak się okazało, artykuły pochodziły z włamania do sklepu, do którego doszło kilkanaście minut wcześniej. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Trzej włamywacze mają bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Teraz wszyscy odpowiedzą za dokonanie kradzieży z włamaniem. Jeden z nich, 26-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kodeks karny za dokonanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10-lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Lubelska

Facebook