Podrobione półmaski ochronne

źródło: KWP Lublin

31.08.2016 r. policjanci  z wydziałów KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, a także cyberprzestępczości wspólnie z puławskimi funkcjonariuszami przeszukali dwie firmy zajmujące się sprzedażą i dystrybucją produktów do ochrony BHP. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że oba te podmioty mogą wprowadzać do obrotu podrobione półmaski flirtujące wykorzystywane do ochrony zdrowia w wielu przedsiębiorstwach.

W jednej  z firm oraz w hurtowni w Lublinie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli blisko 2,5 tys. takich półmasek. Produkty te posiadały nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe należące do jednego z zagranicznych koncernów. Pakowane były w nieoryginalne opakowania zbiorcze. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności z udziałem zagranicznego specjalisty, ustalono, iż oferowane do sprzedaży artykuły do ochrony BHP w rzeczywistości mogą nie spełniać podstawowych norm bezpieczeństwa wymaganych dla tego rodzaju produktów. Tym samym mogą stanowić  dla ich użytkowników bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

źródło: KWP Lublin

źródło: KWP Lublin

Funkcjonariusze zabezpieczyli także sprzęt komputerowy oraz faktury sprzedażowe i zakupowe. Z ustaleń śledczych wynika też, że firma spod Puław zaopatrywała się w te produkty w lubelskiej hurtowni.
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył przedstawiciel pokrzywdzonego koncernu. Sprawa prowadzona jest w kierunku oszustwa, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz z  ustawy „Prawo własności przemysłowej” . Trwają czynności w tej sprawie, która ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają, gdzie mogły jeszcze trafić takie „trefne” produkty.

źródło: KWP Lublin

Facebook