Problemy kolekcjonera

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Kryminalni z bydgoskiej komendy prowadząc sprawę nielegalnego posiadania broni i amunicji ustalili, że 56-letni mężczyzna mieszkający na terenie gminy Koronowo, na co dzień zajmujący się zbieraniem historycznych przedmiotów, może posiadać na swojej posesji amunicję z czasów II Wojny Światowej.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukanie na terenie jego posesji. W trakcie przeszukania mężczyzna przyznał, że posiada korpusy pocisków bez zapalników i materiałów wybuchowych. Ujawniona amunicja to granat moździerzowy, pocisk artyleryjski i dwa pociski rakietowe. Jednak już po chwili policjanci stwierdzili, że granat moździerzowy jest kompletny i uzbrojony. Na miejsce wezwano grupę minersko – pirotechniczną bydgoskiej komendy, by zabezpieczyła ujawnioną amunicję do czasu przyjazdu patrolu saperskiego Jednostki Wojskowej w Chełmnie, któremu następnie przekazano niebezpieczne przedmioty.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji.  Jak się okazało, nie po raz pierwszy, ponieważ kilka lat temu również odpowiadał za tego typu przestępstwo. Prokurator po zapoznaniu z materiałami sprawy zastosował wobec 56-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook