Wymarzona praca w policji

źródło: KWP w Krakowie

Co roku kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. Od początku 2016 r. przyjęto  prawie 300  nowych policjantów. W ostatnim kwartale bieżącego roku dołączy do nich jeszcze 160 kolejnych osób.

Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

To wymarzona praca dla osób, które chcą w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, posiadają predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, są zdyscyplinowane i potrafią dochować  tajemnicy.  Służba w Policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy.

Małopolska Policja stawia na  młodych ludzi absolwentów szkół średnich oraz na osoby z wykształceniem wyższym szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji.

Poszukiwane są osoby z całego województwa, ale przede wszystkim z południowych rejonów Małopolski tj. z powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego.

Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną  osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

Równie istotna jest znajomość języków obcych. Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon  szczególnie często odwiedzany przez turystów.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068. Można również je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

źródło: KWP w Krakowie

Facebook