Przejechał po nogach policjanta

źródło: Policja Lubelska

Dzisiaj około 1.00 w nocy policjanci prewencji z Komisariatu Policji II zauważyli na ul. Słonecznej, wjeżdżającego na parking volkswagena passata, w którym były trzy osoby. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli, aby wylegitymować mężczyzn. Podczas legitymowania kierowca gwałtownie ruszył. Potrącił policjanta lusterkiem i przejechał mu po nogach. Wtedy policjant wyjął broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy, a następnie kilka strzałów w kierunku uciekającego auta. Policjanci podjęli pościg za volkswagenem. Po przejechaniu kilkuset metrów volkswagen uderzył w bariery energochłonne. Kierowca i jeden z pasażerów uciekli. W samochodzie pozostał 43-latek, który jak się okazało był ranny. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala. Jak wynika z informacji przekazanej przez szpital, miał on ranę postrzałową.
Policjanci ustalili, że 43-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ranny policjant trafił do szpitala. Tam udzielono mu pomocy i został zwolniony do domu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ. Jednocześnie w Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach jest prowadzone postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Policjanci biorący udział w tej interwencji są pod opieką psychologa.
Funkcjonariusze ustalili już personalia kierowcy i pasażera, którzy uciekli zostawiając rannego mężczyznę w aucie. Jak ustalono kierowca jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu. Obecnie policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

źródło: Policja Śląska

Facebook