Zamówiła telefon, otrzymała ryż

źródło: Policja
Wczoraj do dyżurnego komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Chełm, która poinformowała o oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na jednym z portali internetowych zakupiła telefon komórkowy. Przed dokonaniem transakcji kontaktowała się ze sprzedającym, który zapewniał ją, że telefon jest nowy, posiada gwarancję oraz komplet dokumentów.
Gdy otrzymała przesyłkę, zgodnie z umową zapłaciła ponad 1500 złotych. Po otwarciu paczki okazało się, że w opakowaniu po telefonie znajduje się ryż. Firma dostarczająca przesyłkę najprawdopodobniej wstrzyma się z przekazaniem gotówki nieuczciwemu sprzedawcy. Policjanci wyjaśniają sprawę oraz przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.
Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem Internetu upewnijmy się najpierw co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych. Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona.
źródło: Policja Lubelska
Facebook