Zatrzymany za skimming

źródło: KSP

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali podejrzanego o skimming 25-letniego obywatela Mołdawii.

Do przestępstw dochodziło w okresie od 26 sierpnia do 12 września br. W tym czasie w różnych miejscach i w bankomatach założone zostały skimmer i mikrokamera służące do sczytywania danych z pasków magnetycznych kart oraz numerów PIN.

Dzięki pozyskanym w ten sposób danym i użyciu podrobionych kart bankomatowych w tym samym okresie czasu na terytorium USA wypłacono ponad 260 tys. złotych na szkodę blisko 30 klientów różnych banków.   

Sprawą zajęli się policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Funkcjonariusze w miniony poniedziałek zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w tym procederze zaraz po tym, jak zdemontował urządzenia z bankomatu. Poza skimmerem policjanci znaleźli także podręczny palnik gazowy służący do popełniania tego typu przestępstw.

źródło: KSP

źródło: KSP

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, obywatel Mołdawii, decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności.

źródło:KSP

Facebook