Najnowsze

Paramedyk 2016

źródło: Centralny Zarząd Służby Więziennej

W dniach 27 – 30 września 2016 r. funkcjonariusze z wybranych Grup Interwencyjnych Służby Więziennej rywalizowali w ogólnopolskich zawodach oraz warsztatach medycyny taktycznej – Paramedyk 2016.

Podczas zawodów sprawdzana jest praktyczna wiedza z zakresu medycyny taktycznej i stosowanie jej w różnych sytuacjach ratowniczych.  Konkurencje medyczne, taktyczne i sprawnościowe przygotowywane przez najlepszych specjalistów, do samego końca trzymane są w tajemnicy. Funkcjonariusze nigdy nie wiedzą wcześniej, gdzie i jakiego typu zadanie bojowe będą musieli wykonać, zawsze jednak są one inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. TegorocznyParamedyk, to także konferencja naukowa i warsztaty, w ramach których odbyły się wykłady i spotkania z ekspertami z zakresu medycy ratunkowej. Podczas spotkań omawiano między innymi zastosowanie USG w diagnostyce przedszpitalnej, wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015 oraz akty prawne regulujące pracę ratowników medycznych.

 źródło: Centralny Zarząd Służby Więziennej


źródło: Centralny Zarząd Służby Więziennej

 

W zawodach uczestniczyło 20 ekip z całej Polski,  które rywalizowały w 9 konkurencjach, medycznych, sprawnościowych i taktycznych rozgrywanych na terenie Pomorza. Brały w niej udział jednostki specjalne podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Sprawiedliwości oraz Ministerstwu Obrony Narodowej. Do rywalizacji stanęły cztery Grupy Interwencyjne Służby Więziennej z Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Celem organizatorów imprezy, policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Gdańsku jest upowszechnianie najnowocześniejszych standardów ratownictwa taktycznego, systemowe wprowadzeniu TCCC (Tactical Combat Casualty Care) do polskich jednostek, a także przygotowanie funkcjonariuszy, żołnierzy, ratowników, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC.

źródło: Centralny Zarząd Służby Więziennej

Facebook