Akcja antyterrorystów w bytomskiej jednostce wojskowej

źródło: KWP w Katowicach

Do dyżurnego bytomskiej komendy dotarła informacja o wtargnięciu dwóch uzbrojonych mężczyzn do magazynu uzbrojenia w bytomskiej jednostce wojskowej. Napastnicy wzięli zakładników i zabarykadowali się w budynku. Mundurowi zabezpieczyli teren wokół jednostki. Następnie działania podjęli policjanci pod dowództwem Zastępcy Naczelnika Prewencji KMP w Bytomiu. Na miejsce wezwano policyjnych antyterrorystów oraz negocjatorów z katowickiej komendy wojewódzkiej policji.

Po kilkudziesięciu minutach negocjacji oraz szybkim i sprawnym działaniu antyterrorystów, zakładnicy zostali uwolnieni a napastnicy zatrzymani. Policjanci sprawdzili budynek w celu znalezienia ewentualnych ładunków wybuchowych. Znalezioną niezidentyfikowaną torbę zabezpieczył policyjny pirotechnik. Przez cały czas w gotowości byli strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego.

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem i założeniami. Głównym celem było sprawdzenie właściwego obiegu informacji, umiejętności kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji w czasie działania. Ćwiczenia były okazją do przypomnienia i aktualizacji procedur reagowania w sytuacjach kryzysowych. Policyjne działania obserwowali żołnierze z kadry dowódczej jednostki wojskowej oraz uczniowie klasy mundurowej jednej z bytomskich szkół.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook