Walka z przestępczością samochodową

źródło: KSP

Kryminalni z Pragi Północ, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży samochodów marki BMW z terenu Warszawy. Pojazdy miały wartość blisko pół miliona złotych. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze, typując osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniem. Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali metody działania sprawców oraz łup, jaki wpadł w ich ręce.

Żmudna praca operacyjna przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. W piątek, przy ul. Świderskiej w bezpośrednim pościgu, policjanci operacyjni zatrzymali 36-letniego Łukasza N. i 21-letniego Krystiana K. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani za podobne czyny. W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszali się podejrzani oraz ich mieszkań, funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży aut. Dodatkowo w mieszkaniu 21-latka kryminalni znaleźli ponad 17 gramów marihuany oraz dwie wagi elektroniczne.

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych i dochodzeniowców zebrano materiał dowodowy. Policjanci powiązali ze sobą sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdów w okresie od lipca do połowy października br. z terenu Pragi Północ, Pragi Południa oraz Woli. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do 5 pojazdów i usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch innych. Łukasz N. dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Dodatkowo Krystian K. odpowie za posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KSP

Facebook