Policyjny Kickboxer

źródło: KWP w Katowicach

Całe życie starszego posterunkowego Mateusza Lorka związane jest z kick boxingiem.  Od 1998 roku jest zawodnikiem klubu Super Kick Sosnowiec. W 2013 roku uzyskał także licencję Instruktora boksu Polskiego Związku Bokserskiego. W 2016 roku dostał powołanie do kadry narodowej Polskiej Federacji Kick Boxingu. Ostatnim wielkim sukcesem policjanta jest zwycięstwo w zawodach o Puchar Czech KOSA CUP, które odbyły się 8 października w czeskiej stolicy. Mateusz Lorek nie znalazł silniejszego konkurenta w formule Light contact w kategorii 85+.

St. post. Mateusz Lorek służbę w Policji rozpoczął w 2014 roku i od początku związany jest z Komendą Powiatową Policji w Będzinie. Na co dzień można spotkać go, gdy podejmuje różne interwencje na terenie miasta, lub patroluje jego ulice i osiedla. Nawet w szeregach policji łączy służbę ze swoją pasją i aktywnie korzysta ze sportowych możliwości rozwoju, jakie dają formacje mundurowe. W czerwcu tego roku wziął udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kick Boxingu, które odbyły się w Sanoku. Po dwóch dniach rywalizacji wywalczył złoty medal w formule Pointfighting oraz brąz w Kick light.

źródło: KWP w Katowicach

źródło: KWP w Katowicach

Cykl przygotowań do startów w zawodach Kick Boxingu jest bezwzględnie powiązany z przygotowaniem wydolnościowym. Dlatego to właśnie bieganie stało się obok sportu walki drugą pasją policjanta. W bieżącym roku wystartował w biegu ulicznym 15-tka z Katowic do Sosnowca na dystansie 15 km. Uczestniczył także w GROM Challenge-Siła i Honor ekstremalnym biegu na dystansie 25km przez las, mokradła, bagna, gdzie instruktorzy jednostki GROM przygotowali szereg przeszkód oraz inne zadania takiej jak strzelanie z broni palnej, rzut nożem do celu, transport rannego kolegi. W tym biegu wystartował w parze z kolegą, policjantem z KMP Sosnowiec st.post. Grzegorzem Pąkiem.

Najbliższe sportowe plany Mateusza Lorka to start w Mistrzostwach Świata UFR, ICO, WKSF, WTKA, które odbędą się 25-30 października w Carrara we Włoszech.

źródło: KWP w Katowicach

Facebook