16 zarzutów dla recydywisty

źródło: Policja Śląska

Kryminalni z Łazisk Górnych zakończyli postępowanie przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Skrupulatna praca śledczych i zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 16 zarzutów.

Mężczyzna został zatrzymany 4 kwietnia br w Łaziskach Górnych, po tym jak zaatakował 56-letniego mężczyznę, a następnie zabrał mu telefon komórkowy i pieniądze. Dzięki przeprowadzonym przez policjantów czynnościom ustalono, że to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się agresor. W nocy z 2 na 3 kwietnia ten sam mężczyzna podpalił kiosk warzywny w Łaziskach Górnych. Spaleniu uległ towar wartości 30 tysięcy złotych. Jak ustalili śledczy, tej samej nocy na ulicy Kościuszki w Łaziskach Górnych, mężczyzna włamał się także do kilku samochodów. Skradł z nich między innymi laptopa, drukarkę, pieniądze, radioodtwarzacz, a z jednego z samochodów nawet kierownicę. Auta miały wybite szyby, uszkodzone wkładki zamków w drzwiach, wyłamane stacyjki, zniszczone poszycie dachu, uszkodzone karoserie i zarysowany lakier. Straty poniesione przez właścicieli uszkodzonych aut szacowane są na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Podobnych przestępstw sprawca dopuścił się w nocy z 10 na 11 marca na Osiedlu Kościuszki. Łącznie uszkodził on 13 samochodów. Jest on także podejrzany o włamanie do dwóch sklepów spożywczych, skąd skradł pieniądze oraz wkrętarkę akumulatorową.

Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywacza. Prowadzone przez nich czynności przyniosły oczekiwany efekt. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Dodatkowo czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Grozi mu wieloletni pobyt w więzieniu.

źródło: Policja Śląska

Facebook