Jazda zaczyna się po 50-tce

źródło: KWP w Lublinie

„Bezpieczna Jazda po 50” – pod takim hasłem odbyła się akcja zorganizowana przez Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie razem z Polskim Związkiem Motorowym. Szkolenie dedykowane jest kierowcom po 50 roku życia, a jego celem jest uświadomienie im grożących niebezpieczeństw w ruchu drogowym oraz przekazanie sposobów ich unikania. Dla uczestników przygotowano zarówno elementy teoretyczne jak i praktyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Spotkanie w ramach prowadzonego instruktażu to doskonała okazja doskonalenia umiejętności kierujących, niejednokrotnie po raz pierwszy od czasu uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami.

Przedstawione zostały najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Uczestnicy wzięli udział w wykładach, które dotyczyły uczestnictwa kierowców w ruchu drogowym i powodowanych przez nich zagrożeniach. Eksperci przekazali informacje na temat zasad postępowania w przypadku wystąpienia kolizji oraz wypadku. Kierowcy mieli okazję przypomnieć sobie aktualne przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny, który oprócz wiedzy teoretycznej zachęcał kierowców do ćwiczeń praktycznych w udzielaniu pomocy poszkodowanym i reagowaniu w sytuacjach zagrożenia. Na uczestników czekały też ciekawe szkolenia praktyczne na placu manewrowym.

Ideą przedsięwzięcia „Bezpieczna Jazda po 50” jest nie tylko przedstawienie kierującym w tej grupie wiekowej grożących im niebezpieczeństw w ruchu drogowym i wypracowanie prawidłowych nawyków, ale przede wszystkim spowodowanie, by czerpali przyjemność z prowadzenia samochodu.

źródło: KWP w Lublinie

Facebook