Zamówiona biżuteria nigdy nie dotarła do klientów

źródło: KSP

Funkcjonariusze z ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwie osoby zajmujące się przestępczym procederem. Od maja 2016 roku policjanci pracowali nad sprawą oszustw internetowych. Kobieta i mężczyzna na jednym ze znanych portali internetowych umieszczali ogłoszenia. Oferowali oni do sprzedaży srebrną biżuterię z importu, obrączki oraz używaną złotą biżuterię. Para otrzymywała od klientów pieniądze, lecz w zamian nie wysyłała zamówionego towaru. Gotówka z przeprowadzonych transakcji wpływała na specjalnie założone konta bankowe. Z ustaleń śledczych wynika, że w tym czasie oszukali nie mniej niż 65 osób z terenu całego kraju, a straty jakie spowodowali sięgają blisko 350 tys. złotych.

źródło: KSP

źródło: KSP

Kilka dni temu kryminalni wpadli na trop Marcina W. 36-latek został zatrzymany na terenie Ursynowa. Kilka godzin później w rękach funkcjonariuszy była również wspólniczka mężczyzny – Olga B. Ukrywała się ona w wynajmowanym mieszkaniu na ternie dzielnicy. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych zabezpieczono dokumentację firmową, laptopy, nośniki danych, telefony komórkowe, blisko 500 sztuk różnego rodzaju biżuterii oraz obrazy. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Ustalają dokładną liczbę osób pokrzywdzonych oraz czy w przestępczym procederze brały udział jeszcze inne osoby. Od chwili zatrzymania do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów wpłynęło 25 kolejnych zawiadomień o oszustwie z terenu całego kraju.

41-letnia Olga B. i 36-letni Marcin W. usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Niewykluczone, że wkrótce zostaną one poszerzone o kolejne czyny. Wobec kobiety i mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

źródło: KSP

Facebook