800 porcji narkotyków nie trafi na rynek

źródło: KPP Bolesławiec

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 24 do 34 lat. Policjanci prowadząc czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że 24-letni mieszkaniec Bolesławca w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedał środki odurzające w postaci metamfetaminy. W wyniku przeszukania pokoju podejrzanego policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych środków odurzających. Dodatkowo w samochodzie, którym 24-latek przyjechał pod mieszkanie policjanci znaleźli agregat prądotwórczy, który pochodził z włamania do garażu. Mężczyzna miał dokonać tego z 29-letnim kolegą. Wartość odzyskanego mienia to 1000 złotych. Agregat policjanci przekazali prawowitemu właścicielowi.

W wyniku przeszukania innych pomieszczeń, w lodówce, bolesławieccy policjanci znaleźli kolejne środki odurzające należące do współlokatora 24-latka. Po sprawdzeniu przez technika kryminalistyki substancji zabezpieczonych w mieszkaniu zajmowanym przez  24 i 34-latka ustalono, że łącznie policjanci ujawnili metamfetaminę  i marihuanę, z których można było uzyskać ponad 800 porcji handlowych narkotyków.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty, wszyscy są mieszkańcami Bolesławca. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzut dokonania wspólnie kradzieży z włamaniem, dodatkowo jeden z nich posiadania i udzielania środków odurzających.  Trzeci z zatrzymanych mężczyzn odpowie za posiadanie środków odurzających.  Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za udzielanie środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności natomiast za  posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bolesławiec

Facebook