Najlepsi zostali nagrodzeni

źródło: KSP

W Komendzie Stołecznej Policji odbyło się uroczyste wręczenie nagród przyznanych dla 74 policjantek i policjantów za zaangażowanie w realizację służbowych obowiązków oraz profesjonalizm w służbie. W obecności kadry kierowniczej KSP wyróżnienia wręczył Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski oraz jego zastępcy: mł. insp. Piotr Berent i podinsp. Andrzej Krajewski.

Decyzją Komendanta Stołecznego Policji nagrody motywacyjne otrzymali policjanci m.in. za: zatrzymanie sprawców dokonujących oszustw metodą na tzw. „policjanta”, ujęcie sprawcy posiadającego materiały o treści pornograficznej oraz sprawców dokonujących przestępstw internetowych i kryminalnych, sprawcy zabójstwa kobiety, ujawnienie nielegalnej broni palnej, zabezpieczenie cennych dzieł sztuki o wartości przekraczającej 100 tys. zł, zatrzymanie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej korzystającej z bankowości elektronicznej, sprawców dokonujących przestępstw polegających na wyłudzaniu samochodów z firm leasingowych oraz usług telekomunikacyjnych, ujawnienie i zatrzymanie członków kilku grup przestępczych dokonujących kradzieży kieszonkowych w placówkach handlowych i komunikacji miejskiej, sprawców przestępstw narkotykowych, ujawnienie sprawców kradzieży i rozbojów oraz nielegalnego obrotu towarami, profesjonalizm w prowadzeniu zadań kontrolnych oraz prawidłową reakcję policjantów na niedozwolone zdarzenia w ruchu drogowym, a także interwencję dokonaną przez policjanta po służbie. Nagrody otrzymali także policjanci działający w ramach Nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego w dniu 11 listopada.

Zwracając się do wyróżnionych Komendant Stołeczny Policji insp. Robert Żebrowski powiedział – Z prawdziwą przyjemnością mogę dziś osobiście nagrodzić osoby, które wyróżniają się swoją ponadprzeciętną pracą i zaangażowaniem. Wszyscy pokazaliście dobrą skuteczność, co doprowadziło do zatrzymania sprawców wielu przestępstw. Udowodniliście, że swoje obowiązki wypełniacie profesjonalnie. Dziękując za oddanie w służbie oraz w związku ze zbliżającymi się świętami, życzę Wam oraz Waszym rodzinom zdrowych i spokojnych świąt, a w nowym roku realizacji wszystkich zamierzeń.

źródło: KSP

Facebook