PO TROPACH DO CELU

źródło: KSP
Wczoraj rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał informację o zniszczeniu mienia na bardzo dużą skalę. Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres w gminie Prażmów, zastali tam rodzinę, która po powrocie ze świąt ujawniła na swojej posesji powybijane okna w domu oraz zniszczone trzy samochody. Nieznany sprawca w autach: mitsubischi, nissan i kia poprzebijał opony oraz powybijał szyby. Wstępnie straty oszacowano na niemal 10 tysięcy złotych. Jeden z funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego z Piaseczna na miejscu zdarzenia zabezpieczył ślad traseologiczny po obuwiu, który jak przypuszczał, mógł należeć do sprawcy zniszczenia.
źródło: KSP

źródło: KSP

 

Idąc tym tropem policjant przeszedł drogą leśną, a także polami ponad trzy kilometry. Doprowadziło go to do kolejnych śladów, które także zostały zabezpieczone. Policjant idąc dalej dotarł do miejsca przebywania 45-letniego mężczyzny. Czynności przeprowadzone na miejscu przez policjanta, w tym między innymi natychmiastowe sprawdzenie obuwia podejrzewanego mężczyzny pozwoliły na przedstawienie 45-latkowi zarzutów zniszczenia mienia.
Zupełnie zaskoczony tak szybkim obrotem sprawy 45-latek przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
źródło: KSP
Facebook