Zatrzymanie 29-letniego pedofila

źródło: KWP we Wrocławiu

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o wykorzystanie seksualne małoletnich poniżej 15 roku życia. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, gdy policjanci pojawili się u niego w domu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli komputer, kilkanaście nośników pamięci, telefony komórkowe, płyty CD oraz DVD. Już wstępne oględziny zabezpieczonych przedmiotów wskazują, że zgromadzone tam pliki zawierają kilkanaście tysięcy zdjęć i materiały video przedstawiające twardą pornografię z udziałem osób poniżej 15 roku życia, w tym materiały wykonane samodzielnie przez zatrzymanego.

Wszystkie zabezpieczone przez funkcjonariuszy nośniki pamięci zostaną teraz przekazane i poddane dokładnej analizie przez biegłych z tego zakresu. Do chwili obecnej policjanci już ustalili popełnienie przez mężczyznę kilku przestępstw na osobach małoletnich poniżej 15 roku życia, a miało do nich dojść na przestrzeni ostatnich 2-3 lat.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Osobie, która obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15, dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP we Wrocławiu

Facebook