„Tulipan” trafił do aresztu

źródło: KSP

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli pracowali nad sprawą dotyczącą oszustw. Z ustaleń, które posiadali wynika, że sprawca wzbudzał zaufanie u kobiet, następnie wykorzystując to, prosił  je o pomoc finansową w związku z trudną sytuacją, innym razem zobowiązał się do naprawienia pojazdu poprzez kupno części  zamiennych. Do  jednego ze zdarzeń doszło poza Warszawą.

Gromadzony materiał  dowodowy doprowadził kryminalnych do 32-letniego Leszka K. Podczas analizy sprawy okazało się, że mężczyzna był  już notowany za podobne przestępstwa dwa lata temu, gdzie działał w podobny sposób. Mężczyzna przebywał również w zakładzie karnym, który opuścił w sierpniu ubiegłego  roku  za przestępstwa dotyczące kradzieży i oszustwa.

Kilka  dni temu policjanci ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. Leszek K.  został zatrzymany i trafił  do  policyjnej celi.  Po usłyszeniu zarzutów dotyczących oszustw, decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Funkcjonariusze ustalają czy mężczyzna w taki sposób mógł oszukać inne kobiety. Oszustwo jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KSP

Facebook