Kim był mężczyzna, którego szczątki odnaleziono w lesie?

źródło: Policja Śląska

Kłobuccy śledczy ustalają tożsamość mężczyzny, którego szczątki odnaleziono w lesie pomiędzy Nowinami a Kulejami. Prezentujemy miejsce zdarzenia oraz przedmioty należące do zmarłej osoby.

źródło: Policja Śląska

3 grudnia 2016 roku w trakcie polowania prowadzonego w kompleksie leśnym należącym do Leśnictwa Połamaniec (Nadleśnictwo Herby), myśliwi odnaleźli ludzką czaszkę. Na miejscu, w trakcie oględzin, kłobuccy śledczy i technicy kryminalistyki, odnaleźli resztę szkieletu ludzkiego oraz ubrania, okulary i charakterystyczny rower.

źródło: Policja Śląska

W sprawie tej wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. W toku postępowania przeprowadzono sekcję zwłok oraz pobrano próbki DNA. Biegli stwierdzili, że odnalezione szczątki należą do mężczyzny w wieku około 30-40 lat o wzroście około 165cm-170 cm. Biorąc pod uwagę rozmiar znalezionych ubrań można przypuszczać, że były one za duże na mężczyznę, który je nosił.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc ustalić tożsamość zmarłego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: e-mail: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

źródło: Policja Śląska

Facebook