Nagi człowiek przy torowisku

źródło: Policja Śląska

Dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że nagi mężczyzna usiłuje wejść do pociągu. Skierowani na miejsce stróże prawa na dworcu kolejowym w Mikołowie zastali 45-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, który nie potrafił dokładnie wyjaśnić, jak znalazł się w tak niekomfortowej sytuacji. Wnikliwa analiza wypowiedzi mężczyzny, zeznania świadków oraz przegląd zapisu monitoringu pozwoliły jednak policjantom na wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Czernicy zatrzymał się na mikołowskiej stacji, gdzie po całym dniu spędzonym w mieście, wieczorem został napadnięty przez grupę trzech mężczyzn w wieku 31 do 53 lat. Rabusie grozili mu użyciem przemocy oraz pozbawieniem życia. Po pobiciu zabrali mu rzeczy osobiste, w tym dokumenty, kartę do bankomatu, telefon komórkowy, zegarek oraz wszystkie ubrania i w takim stanie pozostawili w rejonie torowiska.

Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała w postaci m.in. ran ciętych okolic głowy i ramion, obrzęków oraz wybicia dwóch zębów. W zajściu uczestniczyła także młoda kobieta – 17-letnia mieszkanka Czerwionki-Leszczyn.

Cała czwórka trafiła w ręce mikołowskich kryminalnych. Mężczyznom przedstawiono kilka zarzutów, głównie rozboju. Tylko jeden z nich przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przychylił się do złożonego przez śledczych wniosku o tymczasowe aresztowanie sprawców, którzy spędzą w więzieniu najbliższe trzy miesiące. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia. Młoda mieszkanka powiatu rybnickiego będzie odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej mieszkańca Czernicy. W tym wypadku ustawodawca przewidział karę do roku więzienia.

 

źródło: Policja Śląska

Facebook