Grozili świadkowi

źródło:CBŚP

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz Hubert N. (31). Obaj zatrzymani mężczyźni podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka do zmiany zeznań w toczącym się przeciwko nim postępowaniu sądowym. Policjanci CBŚP pracując nad sprawą ustalili, że w zdarzenie zamieszany może być również Kazimierz B. (61 l.), podejrzany o nakłanianie tego samego świadka do zmiany zeznań oferując pieniądze, dlatego także został zatrzymany.  Dodatkowo podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili uprawę konopi, do której został zatrzymany Dariusz S. (46 l.).

Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym przewodnika psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia tj. elektroniczne urządzenie do diagnozowania obecności środków odurzających. Przeszukując mieszkania podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 22 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzuty dotyczące wywierania wpływu groźbą na świadka, jak też nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. sprawie karnej. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni mogą mieć na swoim koncie inne przestępstwa, ale z obawy nigdy nie zostały one zgłoszone organom ścigania, dlatego też funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się do jeleniogórskiego wydziału CBŚP wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni – osobiście bądź telefonicznie pod nr 71 340 42 95 lub 75 762 02 01. Wszystkim rozmówcom policjanci zapewniają anonimowość.

źródło:CBŚP

Facebook