Nietypowy monopolowy

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci z bydgoskiego Błonia namierzyli sklep monopolowy, w którym odbywały się nielegalne gry hazardowe. Razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy automaty tzw. „jednorękich bandytów”. Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Z ich wiedzy wynikało, że w jednym ze sklepów monopolowych w pobliżu ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy odbywają się nielegalne gry na automatach. Policjanci szybko wytypowali podejrzewaną placówkę handlową. O tych ustaleniach poinformowali funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

21.11.2017 przed południem wspólnie przystąpili do działania i skontrolowali sklep. Wówczas wszystko się potwierdziło. W sklepie znajdowało się specjalnie zamykane pomieszczenie, w którym znajdowały się trzy automaty do gier. Maszyny były włączone. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli „jednorękich bandytów”, dwa modemy, dowody wypłaty z automatów, pilota do włączania maszyn oraz gotówkę. Do sprawy zostały przesłuchane dwie kobiety. Teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Nie wykluczone, że bydgoszczanki usłyszą zarzut co najmniej pomocnictwa w nielegalnym urządzaniu gier na automatach. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Facebook