Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej

Policja Śląska

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji odkryli, że na terenie Śląska, a w szczególności Zabrza, działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się obrotem narkotykami. Grupa była bardzo hermetyczna. Według ustaleń śledczych jej członkowie byli ściśle powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

W minionym tygodniu policjanci wspólnie z prokuratorami przygotowali szczegółowy plan działań. Wszystko po to, aby jednocześnie zatrzymać osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano 11 osób i zabezpieczono narkotyki, w postaci amfetaminy, marihuany i kokainy. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli także maczety, kastety, pałki teleskopowe oraz pistolet hukowy.

W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach zatrzymanym przedstawiono około 70 zarzutów związanych między innymi z hurtowym obrotem narkotykami oraz przestępstwami przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu, wolności i wymiarowi sprawiedliwości. Podejrzani usłyszeli również zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba kierowania tą grupą. To właśnie temu mężczyźnie przedstawiono 18 zarzutów, m.in. wpływania groźbą na działania funkcjonariusza Policji. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych sąd ośmioro podejrzanych tymczasowo aresztował. Większości podejrzanych grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KWP w Katowicach udzielili wsparcia przy zabezpieczeniu terenu wokół prowadzonych działań i podczas doprowadzeń zatrzymanych do prokuratury i sądu. W działaniach uczestniczył także funkcjonariusz ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, który z psem wyszkolonym do wykrywania substancji psychotropowych brał udział w przeszukaniu mieszkań zatrzymanych osób.

źródło: Policja Śląska

Facebook