Śledztwo w sprawie zamordowanej nastolatki

Łódzka policja prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej nastolatki. Ciało zostało znalezione w lesie i ułożone na płatkach róż. Śledztwo komisarza Kuby Karskiego i jego przyjaciela, podkomisarza Tomasza Mielczarka, coraz bardziej się zapętla. Trop prowadzi do łódzkiego podziemia aborcyjnego, a rozwiązanie zagadki może kryć się w gorących piaskach Samarkandy.

Ktoś wybija okno w kawiarni prowadzonej przez Julię i Manię. Włamanie wygląda na zwykły rabunek. Od mafii nie można jednak uciec, tym bardziej gdy na jej czele stoi ktoś tak niebezpieczny jak Witold Deles. Szantażem ponownie zmusza Julię do współpracy. Od tej pory bezpieczeństwo jej i jej bliskich będzie zależało od tego, jak sprawdzi się w nowej roli.

Tymczasem partner Julii, Tomasz, wraz z łódzką policją prowadzi śledztwo w sprawie zamordowanej nastolatki. Śledztwo zapętla się coraz bardziej, a trop prowadzi do łódzkiego podziemia aborcyjnego i afery, którą zajmuje się Wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Kluczem do rozwiązania zagadki mogą się okazać płatki róż znalezione przy ciele ofiary, a prawda o morderstwie może kryć się w gorących piaskach Samarkandy.

Jak bardzo podkomisarz Tomasz Mielczarek potrafi nagiąć zasady, by uratować swoją kobietę z rąk psychopaty? Przeszłość skrywa jeszcze wiele tajemnic. Do czego trzeba się jeszcze posunąć, by je poznać?

Agnieszka Płoszaj (ur. 1981) – łodzianka, pisarka, stylistka fryzur. Autorka „Czarodziejki” otwierającej łódzką serię kryminalną. Przewodnicząca jury łódzkiego konkursu na miejski kryminał „Dygot w mieście Łodzi” organizowanego przez Urząd Miasta. Jej największą pasją jest literatura. Promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży poprzez współpracę z fundacjami, szkołami i bibliotekami. Prywatnie jest mamą Nataszy i Poli. Ma słabość
do szybkich samochodów i swojego męża.

źródło: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.

Facebook