Tajemnica pewnej szafy

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zlikwidowali wczoraj nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja ukryta była w pokoju, do którego wchodziło się przez szafę ubraniową. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji. W czasie przeszukania na piętrze budynku mieszkalnego kryminalni znaleźli ukryte w szafie przejście, które prowadziło do znajdującego się za ścianą pokoju. Po skorzystaniu z tajnych drzwi funkcjonariusze dotarli do ukrytej w sąsiednim pomieszczeniu uprawy konopi indyjskich.

Kryminalni zabezpieczyli blisko 100 roślin o wysokości od 5 do prawie 90 centymetrów oraz sprzęt wykorzystywany do uprawy konopi. Śledczy zabezpieczyli również znaleziony w pokoju susz roślinny oraz tabletki, które zostaną przebadane przez biegłego. Operacyjni zatrzymali także 28-letniego mieszkańca Kociewia podejrzewanego uprawę zakazanych w Polsce roślin. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Obecnie Policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy susz roślinny, który miał być produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za uprawę konopi indyjskich ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Jest to już kolejna w tym miesiącu akcja starogardzkich funkcjonariuszy, w wyniku której zabezpieczona została większą ilość środków odurzających. W połowie maja br. policjanci z tej jednostki zatrzymali mężczyznę, który uprawiał w szafie 10 krzaków konopi indyjskich. Do policyjnego aresztu trafiła również 37-latka, u której w torebce funkcjonariusze znaleźli ponad 170 gramów różnego rodzaju narkotyków.

 

źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

Facebook