„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” Anna Mrówczyńska

fragm.okładki/Wyd.Psychoskok

Jak przebiega codzienność w zamkniętym oddziale psychiatrycznym? Jak wygląda świat osoby z zaburzeniem borderline? Na czym polega niespójność „ja” ludzi z osobowością borderline?

Lęk przed odrzuceniem i porzuceniem oraz rozczarowaniem, nieumiejętność budowania stabilnych relacji z innymi ludźmi. Autodestrukcja. Autentyczny dziennik opisujący pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Emocjonalny rollercoaster, smutna szpitalna rzeczywistość, niewielkie radości, morze rozpaczy.

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk rozpoczyna cykl autobiograficznych książek o borderline – zaburzeniach osobowości z pogranicza Anki Mrówczyńskiej. To poruszająca i szokująca opowieść o kobiecie z pogranicznym zaburzeniem osobowości.

Trudności w kontrolowaniu emocji i zachowań, impulsywność, zmienność nastrojów, lęk przed odrzuceniem i trudności w relacjach interpersonalnych, depresja, nadużywanie alkoholu, autodestrukcja i próby samobójcze skłaniają ją do szukania profesjonalnej pomocy. Rozpoczyna terapię na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Stamtąd zostaje przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego, gdzie przez większość czasu zajmuje się spisywaniem swojego życia wewnętrznego. Dzięki dobitnej szczerości możemy przekonać się, jak funkcjonuje osoba z zaburzeniem osobowości. W dziewczynie walczą ze sobą chęć życia oraz pragnienie śmierci.

Lektura przenosi nas do świata wewnętrznego narratorki. Poznajemy jej myśli, obawy, rozterki. Dzięki licznym analizom spoglądamy na świat jej oczami. Ta lektura obudzi w czytelniku emocje, jakie kłębią się w osobie desperacko walczącej o swoje życie – ze sobą samym. Poznaj alternatywy jakie podejmuje ktoś, kto odczuwa silną potrzebę autodestrukcji, choć tak bardzo kocha życie.

PREMIERA – 25.06.2019

źródło:Wydawnictwo Psychoskok

 

Facebook