Najnowsze

Zrekonstruowano twarz mężczyzny wyłowionego z Wisły

źródło:KWP w Krakowie

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od półtora roku prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione w dniu 29 czerwca  2018 roku z rzeki Wisły w miejscowości Dwory.  Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Niemożliwa była identyfikacja mężczyzny  na podstawie rysów twarzy. Denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów, nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

źródło:KWP w Krakowie

Powyższe fakty znacząco utrudniły ustalenie personaliów mężczyzny, jednakże policjanci skrupulatnie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni. Informację dotyczącą odnalezienia n/n zwłok mężczyzny rozesłano do jednostek Policji. Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM, jednakże powyższy działanie również nie przyniosło rezultatu.

Kiedy wyczerpały się wszystkie możliwości identyfikacji danych denata o przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenia wieku i wyglądu mężczyzny policjanci zwrócili się również do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z przeprowadzonych badań przez specjalistów instytutu  wynika, że denat był w wieku  około  47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/. Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie.  Następnie w IES na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy, który publikujemy.

W związku z powyższym wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 8475 242,  33 8475 280 lub najbliższą jednostką Policji.

źródło:KWP w Krakowie

Facebook