Jedna z najnowocześniejszych strzelnic policyjnych w kraju

źródło:Policja Śląska

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mają nową, krytą strzelnicę ćwiczebną. Obiekt spełnia najwyższe standardy. Obok nowoczesnej hali strzelań i innych pomieszczeń, wyposażony jest w multimedialny trenażer strzelecki. Jego technologia pozwala realizować ćwiczenia strzeleckie z wykorzystaniem zarówno broni palnej z amunicją bojową, jak i broni z emiterami laserowymi. To jedna z najnowocześniejszych strzelnic policyjnych w kraju. Wczoraj rozpoczęły się na niej pierwsze treningi strzeleckie. Strzelnica służyć będzie doskonaleniu umiejętności strzeleckich policjantów z Komend Miejskich Policji: w Katowicach i Świętochłowicach, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdział Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach a także funkcjonariuszy z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji.

Nowy nabytek katowickiej komendy wojewódzkiej powstał w ramach przedsięwzięcia inwestycyjno – budowlanego w systemie „zaprojektuj, wybuduj, wyposaż”. Inwestycja polegająca na adaptacji pomieszczeń przyziemia jednego z budynków, rozpoczęła się w grudniu 2017 roku i została sfinansowana ze środków budżetowych przyznanych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach w ramach Programu Modernizacji Policji (…) na lata 2017 – 2020 oraz ze środków finansowych Marszałka Województwa Śląskiego.

Głównym pomieszczeniem strzelnicy jest hala strzelań, w której udało się wygospodarować miejsce na cztery stanowiska strzeleckie, z możliwością prowadzenia strzelań na maksymalnym dystansie 25 metrów. Technologia budowy strzelnicy pozwala na prowadzenie strzelań ze stałej i zmiennej linii ognia oraz z wykorzystaniem obrotników i transporterów tarcz. Policyjna strzelnica posiada wyposażenie umożliwiające prowadzenie szkolenia strzeleckiego z wykorzystaniem multimedialnego trenażera strzeleckiego. Technologia trenażera pozwala realizować ćwiczenia strzeleckie z wykorzystaniem zarówno broni palnej z amunicją bojową, jak i broni wyposażonej w emitery laserowe. Dodatkowo system multimedialny pozwala na skorzystanie z wielu rodzajów filmów lub animacji (z możliwością modyfikacji ich scenariusza w czasie rzeczywistym), a także z wykorzystaniem modułu odgrywania ról, który umożliwia stosowanie scenariuszy odgrywanych na żywo.

źródło:Policja Śląska

Facebook