Najnowsze

Porzuceni

Fragment okładki "Porzuceni" Wyd. Muza

Pod znalezionymi w centrum miasta truchłami psów, zostaje odkryte ciało dziecka. Śledczy od razu wiedzą, że mają do czynienia z niezwykle tajemniczą sprawą, w której zuchwała i trudna do zrozumienia zbrodnia to dopiero początek. Mroczna, pełna napięcia opowieść o osamotnieniu, strachu, nadziei i sieci kłamstw, z której nie sposób się wyplątać.

W jednym z łódzkich parków odnaleziono truchła psów. Pod nimi znajdowało się także ciało zaginionego przed tygodniem chłopca. Świadkiem odkrycia tego makabrycznego cmentarzyska była Malwina Król.

Tego samego dnia okazuje się, że z domu dziecka, w którym pracuje Malwina, zniknął jeden z podopiecznych – dziewięcioletni Marcin. Chłopiec pobiegł za uciekającym psem i już nie wrócił. Policja nie łączy obu tych spraw, do momentu aż do śledczych z Łodzi zgłasza się komisarz z Gdańska.

Twierdzi on, że przed trzema laty na plaży doszło do identycznego morderstwa, a sprawy nigdy nie wyjaśniono. Zakopane na wydmie dziecko zostało uduszone, a na jego szyi odkryto takie same ślady po narzędziu zbrodni, jak na ciele zaginionego przed tygodniem chłopca..

Rozpoczyna się wyścig z czasem. Śledczy są pewni, że za chwilę zostaną znalezione kolejne groby. Pytanie tylko czyje?

Porzuceni” to kolejny świetny łódzki kryminał w dorobku Macieja Kaźmierczaka. Doskonała pogrążona w mroku fabuła i świetne połączenie wątku detektywistycznego z psychologicznym. Lektura przyprawia o dreszcze, miesza w głowie i do samego końca nie pozwala odgadnąć co jest prawdą, a co jedynie złudzeniem…

Maciej Kaźmierczak – autor zbioru opowiadań „Zwierzyna” (2015) oraz powieści:Polowanie na kaczki” (2017), „Wszechmocny” (2018) „Dziennikarz” (2020), „Martwy ptak” (2021), “Nikt” (2022). Opublikował kilkadziesiąt opowiadań, za jedno z nich został nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Prowadzi pesymistyczny profil „Lepiej nie będzie”, a także znany jest pod pseudonimem Poważny Postczłowiek.

źródło: Businessandculture

Facebook