Włamanie do bioelektrowni gazowej

źródło:KWP we Wrocławiu

Głogowscy policjanci kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do stacji transformatorowej będącej częścią budowanej bioelektrowni gazowej.

Do zdarzenia na terenie budowanej bioelektrowni gazowej, która usytuowana jest na terenie gminy Żukowice, doszło na przełomie stycznia i lutego br. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu głogowskiego podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem, w wyniku której powstały straty sięgające miliona złotych. Są to mężczyźni w wieku 25, 27 i 33 lat. Funkcjonariusze ustalili również czwartego sprawcę, a jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Zatrzymani mężczyźni nie zdawali sobie sprawy z wysokości szkód, jakie powstały w wyniku ich przestępczego działania. Łupem złodziei padło miedziane okablowanie, urządzenia oraz wyposażenie stacji transformatorowej, która nie była jeszcze podpięta do sieci elektrycznej. Prawie połowa wartości strat to uszkodzenia i dewastacja obiektu dokonana przez sprawców.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

źródło:KWP we Wrocławiu

Facebook